Volkswagen Transporter najpopularniejszy w segmencie używanych pojazdów użytkowych

Indeks atrakcyjności pojazdów użytkowych, zaprezentowany w tym miesiącu przez grupę remarketingową Aston Barclay, wskazał duże zainteresowanie używanymi modelami Volkswagen Transporter.

Według Aston Barclay VW Transporter jest szczególnie popularny w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw oraz wśród firm zajmujących się przebudową furgonów na kampery.

Na drugim miejscu znalazł się Iveco Daily, który, jak zauważa Aston Barclay, jest dostępny na rynku używanych pojazdów o ładowności do 7 ton, dlatego głównie zainteresowane są nim firmy z sektora przemysłu ciężkiego.

Geoff Flood, krajowy menedżer sprzedaży samochodów użytkowych w Aston Barclay, wyjaśnia: „Od pierwszego kwartału 2020 roku rynek używanych pojazdów dostawczych wzrósł o 48,3%, co przekłada się na wzrost cen o 2381 funtów. Pomyśleliśmy, że poza ceną dobrze byłoby zobaczyć, jakie marki i modele są najpopularniejsze na aukcjach. Ford, Mercedes i Volkswagen pojawiają się w naszym zestawieniu, natomiast IVECO Daily to jedyny ciężki van, który znalazł się na liście 25 najpopularniejszych maszyn”.

Ceny używanych pojazdów użytkowych rosły w ciągu ostatnich dwóch lat i przewiduje się, że ten trend będzie nadal trwał.

Najpopularniejszy pickup to Toyota Hilux, która zajęła trzecie miejsce w indeksie Aston Barclay.

Na liście 25 najpopularniejszych maszyn znalazło się łącznie 10 furgonów, 4 pickupy i 11 furgonów pochodnych, przy czym 5 z 25 najlepszych miejsc zajął Ford, potwierdza to niesłabnącą popularność marki wśród nabywców używanych pojazdów.

Zestawienie Aston Barclay opiera się na trzech kluczowych wskaźnikach: ilości wyświetleń przed sprzedażą w sieci, liczbie fizycznych i internetowych ofert sprzedaży oraz osiągniętej cenie sprzedaży.

0 comments

Write a Comment

Fields with * are requierd