Jak sprzedać samochód? Jak i gdzie opublikować ogłoszenie „sprzedam samochód”?

Sprzedaż pojazdu nie musi być trudnym przedsięwzięciem. Jeżeli chcesz spieniężyć auto szybko i sprawnie musisz kierować się kilkoma zasadami, w których tkwi sekret skutecznych ogłoszeń. Jak sprzedać samochód i gdzie opublikować ogłoszenie?

gdzie sprzedać samochód

Gdzie sprzedać samochód?

Planując sprzedaż samochodu pewnie zależy Ci na czasie, jak najszybciej chcesz dokonać transakcji i kupić nowszy model. Jednak zanim skupisz się na poszukiwaniu najlepszego egzemplarza musisz dobrze się przygotować do sprzedaży dotychczasowego auta, tak by spieniężyć go na atrakcyjnych warunkach.

Wielu właścicieli w pierwszym odruchu zamierza skorzystać z usług autokomisu, jednak musisz pamiętać, że taka opcja średnio się opłaca, prowizja może wynosić nawet kilkanaście procent wartości auta. Idąc na łatwiznę i wstawiając samochód do komisu lub oddając go w rozliczeniu na pewno ugrasz mniej niż decydując się na samodzielną sprzedaż.

Zdecydowanie lepiej poświęcić trochę czasu i zamieścić ogłoszenie w sieci, musisz jednak się dobrze zastanowić, gdzie zamieścić ogłoszenie. Serwisy motoryzacyjne zazwyczaj nakładają wymóg uiszczenia opłaty, często po upływie określonego czasu należy ją ponowić. Czasem możesz spotkać się z ofertą specjalnych pakietów, cena jest uzależniona od dodatkowych opcji. Pamiętaj, że ogłoszenie można też opublikować za darmo (zobacz na motoego.pl), niektóre serwisy żądają opłaty jedynie za skorzystanie ze specjalnych wyróżnień. Korzystając z takiej alternatywy masz szansę sporo zaoszczędzić na kosztach związanych z opracowaniem oferty.

Co zrobić, aby przygotować auto do sprzedaży?

Przygotowując samochód do sprzedaży ureguluj wszystkie związane z nim formalności, przeprowadź porządek w dokumentach. Skompletuj kartę pojazdu, dowód rejestracyjny, książkę serwisową, instrukcję obsługi, rachunki i faktury z warsztatów. Ustal kiedy należy udać się z autem do przeglądu, jeżeli data jest bliska pojedź do stacji kontroli pojazdów.

Jeśli auto wymaga drobnych napraw to wykonaj je, lepiej teraz trochę zainwestować, niż później więcej stracić podczas transakcji. Przyjrzyj się uważnie wnętrzu oraz karoserii. Jeśli to konieczne wypoleruj lakier, usuń drobne wgniecenia, umyj i nabłyszcz samochód dokładnie. Następnie wykonaj zdjęcia samochodu z każdej strony, zwróć uwagę na jakość fotografii, nie umieszczaj w kadrze niepotrzebnych elementów. Potem napisz dobre ogłoszenie.

Jak i gdzie opublikować ogłoszenie „sprzedam samochód”?

Zwróć uwagę, aby Twoje ogłoszenie zostało napisane w oryginalny i merytoryczny sposób. Unikaj szablonów wykorzystywanych przez handlarzy, nie posługuj się sformułowaniami typu „cacko”, igła” itp. Pisz stylistycznie, bez błędów ortograficznych i interpunkcyjnych, nie powtarzaj tej samej treści w wielu miejscach.

Wybieraj popularne serwisy, zarówno lokalne jak i ogólnopolskie. Chcąc opublikować ogłoszenie „sprzedam samochód” możesz skorzystać ze min. Sprzedajemy.pl, OtoMoto, OLX, czy Gratka.pl.

2 komentarze

Paweł L. wypoweidź:

Odpowiedz
30 sierpnia 2022 o 12:57

U mnie o dziwo najbardziej sprawdziła się karteczka „sprzedam” na szybie 😉
Ale warto próbować każdym sposobem

Romek Wawrzyn wypoweidź:

Odpowiedz
22 września 2022 o 11:46

U mnie samochód poszedł pocztą pantoflową, tak się złożyło, że akurat ktoś w rodzinie potrzebował. 😉

napisz komentarz

pola oznaczone * są obowiązkowe