gdzie sprzedać samochód

Sprzedaż pojazdu nie musi być trudnym przedsięwzięciem. Jeżeli chcesz spieniężyć auto szybko i sprawnie musisz kierować się kilkoma zasadami, w których tkwi sekret skutecznych ogłoszeń. Jak sprzedać samochód i gdzie opublikować ogłoszenie?

gdzie sprzedać samochód

Gdzie sprzedać samochód?

Planując sprzedaż samochodu pewnie zależy Ci na czasie, jak najszybciej chcesz dokonać transakcji i kupić nowszy model. Jednak zanim skupisz się na poszukiwaniu najlepszego egzemplarza musisz dobrze się przygotować do sprzedaży dotychczasowego auta, tak by spieniężyć go na atrakcyjnych warunkach.

Wielu właścicieli w pierwszym odruchu zamierza skorzystać z usług autokomisu, jednak musisz pamiętać, że taka opcja średnio się opłaca, prowizja może wynosić nawet kilkanaście procent wartości auta. Idąc na łatwiznę i wstawiając samochód do komisu lub oddając go w rozliczeniu na pewno ugrasz mniej niż decydując się na samodzielną sprzedaż.

Zdecydowanie lepiej poświęcić trochę czasu i zamieścić ogłoszenie w sieci, musisz jednak się dobrze zastanowić, gdzie zamieścić ogłoszenie. Serwisy motoryzacyjne zazwyczaj nakładają wymóg uiszczenia opłaty, często po upływie określonego czasu należy ją ponowić. Czasem możesz spotkać się z ofertą specjalnych pakietów, cena jest uzależniona od dodatkowych opcji. Pamiętaj, że ogłoszenie można też opublikować za darmo (zobacz na motoego.pl), niektóre serwisy żądają opłaty jedynie za skorzystanie ze specjalnych wyróżnień. Korzystając z takiej alternatywy masz szansę sporo zaoszczędzić na kosztach związanych z opracowaniem oferty.

Co zrobić, aby przygotować auto do sprzedaży?

Przygotowując samochód do sprzedaży ureguluj wszystkie związane z nim formalności, przeprowadź porządek w dokumentach. Skompletuj kartę pojazdu, dowód rejestracyjny, książkę serwisową, instrukcję obsługi, rachunki i faktury z warsztatów. Ustal kiedy należy udać się z autem do przeglądu, jeżeli data jest bliska pojedź do stacji kontroli pojazdów.

Jeśli auto wymaga drobnych napraw to wykonaj je, lepiej teraz trochę zainwestować, niż później więcej stracić podczas transakcji. Przyjrzyj się uważnie wnętrzu oraz karoserii. Jeśli to konieczne wypoleruj lakier, usuń drobne wgniecenia, umyj i nabłyszcz samochód dokładnie. Następnie wykonaj zdjęcia samochodu z każdej strony, zwróć uwagę na jakość fotografii, nie umieszczaj w kadrze niepotrzebnych elementów. Potem napisz dobre ogłoszenie.

Jak i gdzie opublikować ogłoszenie „sprzedam samochód”?

Zwróć uwagę, aby Twoje ogłoszenie zostało napisane w oryginalny i merytoryczny sposób. Unikaj szablonów wykorzystywanych przez handlarzy, nie posługuj się sformułowaniami typu „cacko”, igła” itp. Pisz stylistycznie, bez błędów ortograficznych i interpunkcyjnych, nie powtarzaj tej samej treści w wielu miejscach.

Wybieraj popularne serwisy, zarówno lokalne jak i ogólnopolskie. Chcąc opublikować ogłoszenie „sprzedam samochód” możesz skorzystać ze min. Sprzedajemy.pl, OtoMoto, OLX, czy Gratka.pl.

kolizja wypożyczonym samochodem

Stłuczka może zdarzyć się w każdej sytuacji. Niezależnie czy użytkujemy samochód będący naszą własnością, czy korzystamy z auta z wypożyczalni jesteśmy narażeni na zdarzenie drogowe. Co zrobić kiedy bierzemy udział w wypadku lub kolizji wypożyczonym samochodem?
Read More

płatek śniegu

Co zrobić, by klimatyzacja dobrze funkcjonowała? Przede wszystkim warto regularnie odwiedzać serwis i nie pozwalać, by zabrakło czynnika chłodzącego.

Read More

Jakie filtry potrzebujesz do samochodu?

filtry samochodowe

Komfort użytkowania pojazdu jest w dużej mierze uzależniony od tego w jaki sposób dbasz o elementy jego konstrukcji. Czasem zapominasz jak istotną rolę odgrywają w aucie filtry samochodowe, nie wiesz, że zapewniają bezawaryjną jazdę. Jakich filtrów potrzebujesz do samochodu?

Read More

Niezależnie od tego czy jesteś właścicielem najnowszego mercedesa typu C, czy starego garbusa − warto wiedzieć jak dbać o klimatyzację. Taka wiedza przyda się niejednemu kierowcy.

Niegdyś była luksusem dla nielicznych, dziś to standard. Klienci na własnej skórze przekonali się o jej zaletach, ale i o wadach, bowiem nieprawidłowo użytkowana klimatyzacja może prowadzić nawet do poważnych chorób. Dlatego to tak ważne, aby o nią prawidłowo dbać.

Odgrzybianie – Profesjonalne czyszczenie klimatyzacji powinno uwzględniać odgrzybianie przewodów i parownika. Podczas zabiegu oczyszczania do układu chłodzącego, poprzez wloty powietrza i rurkę odprowadzającą parę z parownika, wpuszcza się preparat dezynfekujący.

Filtr – Filtr kabinowy, zwany przeciwpyłowym, jest nieodzownym elementem wyposażenia każdego samochodu posiadającego klimatyzację. Jest on odpowiedzialny za oczyszczanie powietrza z zewnątrz, przez co zmniejsza ryzyko powstawania alergii. Mimo że nie ma wpływu na funkcjonowanie silnika samochodu to niewymieniany może powodować przedostawanie się nieprzyjemnych zapachów do wnętrza pojazdu.

a…kiedy do serwisu?

Parujące szyby i nieprzyjemny zapach wydobywający się z klimatyzacji − to znak, że najwyższy czas udać się do serwisu. Przyczyną takiego stanu rzeczy są zmiany temperatur, które z kolei wywołują drgania i powodują naturalnie pojawiające się nieszczelności. W konsekwencji czynnika chłodzącego ubywa a skuteczność chłodzenia spada z roku na rok. Co najważniejsze z procederu oczyszczania klimatyzacji może odbić się negatywnie na zdrowiu.

Koszt przeglądu klimatyzacji waha się w granicach od 100 do 500 złotych. Najczęściej cena jest zależna od marki i rocznika posiadanego samochodu. W niektórych przypadkach naprawa układu klimatyzacyjnego wymaga zastosowania kilku specjalistycznych narzędzi.