Skrzynki motoryzacyjne: rodzaje pojemników i rozwiązania technologiczne

Branża motoryzacyjna i przemysł dostawczy nakładają wymóg dostosowania produktów służących do przewozu i składowania części samochodowych do obowiązujących standardów. Nowoczesne pojemniki motoryzacyjne są nieodłącznym elementem logistyki w produkcji pojazdów, ułatwiają optymalizację usług w łańcuchu pomiędzy producentem samochodów a dostawcą. Jakie rozwiązania technologiczne oferują producenci skrzynek motoryzacyjnych?

skrzynki motoryzacyjne-rodzaje

Skrzynki motoryzacyjne – rodzaje pojemników

Przemysł motoryzacyjny wymaga dopasowania rodzaju pojemników przeznaczonych na potrzeby procesów logistycznych z nim związanych do obowiązujących standardów. Producenci i dostawcy w branży motoryzacyjnej wykorzystują pojemniki oznaczone symbolem VDA-KLT, seria jest dedykowana celem uporządkowania łańcucha operacji związanego z przepływem materiałów, transportem i magazynowaniem części samochodowych. Skrzynki motoryzacyjne Euro-Norm marki Bekuplast są produkowane głównie z myślą o branży motoryzacyjnej, jednak tego rodzaju pojemniki wykorzystywane są również w innych sektorach przemysłu.

Wśród pojemników takiego typu możemy wyróżnić skrzynki VDA-R-KLT, które cechuje wzmocnione dno, charakterystyczna konstrukcja umożliwia stabilność na wszystkich płaszczyznach, co pozwala na ułożenie magazynowanego lub transportowanego towaru bez dodatkowych zabezpieczeń. Skrzynki VDA-RL-KLT przeznaczone są do transportu lekkich i średnich części motoryzacyjnych, są przystosowane do magazynów automatycznych. Wymienione pojemniki są też dostępne w wersji ESD, która zapewnia bezpieczeństwo elektronicznym elementom wyposażenia samochodów.

Jakie rozwiązania technologiczne oferują producenci skrzynek motoryzacyjnych?

Oficjalne zalecenia Stowarzyszenia Przemysłu Motoryzacyjnego rzutują na wysokie wymagania jakościowe dotyczące produkcji pojemników wykorzystywanych w tym przemyśle. Skrzynki motoryzacyjne wykonane są z wysokiej jakości materiałów, w wersji standardowej tworzywem jest kopolimer polipropylenu, tworzywo trwałe i odporne na promieniowanie UV oraz na procesy czyszczenia.

Pojemniki przeznaczone na potrzeby procesów logistycznych branży motoryzacyjnej występują w ujednoliconych wymiarach dna tj. 300 x 200 mm, 400 x 300 mm, 600 x 400 mm. Rozmiary skrzynek motoryzacyjnych dopasowane są do wymiarów palet europejskich i przemysłowych. Pojemniki wykorzystywane w branży samochodowej są wyposażone w ergonomiczne uchwyty na ręce oraz na etykiety.

Dlaczego warto inwestować w pojemniki transportowe w branży motoryzacyjnej?

Wśród zalet skrzynek motoryzacyjnych z serii VDA-KLT trzeba wymienić recykling zużytych pojemników. Zgodnie z instrukcją Stowarzyszenia Przemysłu Motoryzacyjnego obowiązuje zamknięty obieg materiałów tego rodzaju. Zużyte skrzynki motoryzacyjne poddawane są recyklingowi i następnie ponownie wracają do procesu logistycznego, obieg materiałów jest jednocześnie ekologicznym i ekonomicznym rozwiązaniem.

0 komentarze

napisz komentarz

pola oznaczone * są obowiązkowe