Ogrzewanie postojowe również do zadań specjalnych
Ogrzewanie postojowe można zainstalować w zasadzie w większości pojazdów, również w tych przeznaczonych do zadań specjalnych – począwszy od samochodów dostawczych, skończywszy na karetkach pogotowia.
Ogrzewanie postojowe to wygoda dla kierowców i pasażerów w warunkach zmiennych temperatur. W celu zapewnienia komfortu i bezpieczeństwa podczas pracy stosuje się ogrzewanie powietrzne i wodne. Można je zastosować zarówno w kabinie kierowcy, jak i w przestrzeni ładunkowej. Montuje się je w pojazdach rolniczych różnych marek (Renault, Ursus, Lamborghini), w pojazdach przeznaczonych do użytku w budownictwie (Volvo, Bobcat), jak i w pojazdach przeznaczonych do przewozu osób m.in: Mercedes, Nissan, Ford, Volkswagen.
Ideą ogrzewania postojowego jest zapewnienie idealnych warunków cieplnych w przypadku bardzo niskich temperatur sięgających nawet -30°C. Dzięki zastosowaniu wielostopniowej regulacji temperatury można ją dopasować do zaistniałych potrzeb użytkowników. Dzięki nowoczesnym systemom sterowania – poprzez zegary lub telefony komórkowe – można ustawić dokładny czas uruchomienia urządzenia. W wyniku pracy urządzenia dochodzi do cyrkulacji powietrza, która pełni funkcję niezależnego wentylatora – przydatnego do rozmrażania szyb.
W samochodach użytkowych stosuje się ogrzewanie powietrzne lub wodne. Te drugie są integralną częścią układu chłodzenia – pobierając medium ze zbiornika pojazdu najpierw ogrzewając silnik, następnie wnętrze pojazdu. Z kolei ogrzewanie powietrzne działa zupełnie niezależnie. Zastosowanie się do zaleceń specjalistów pozwoli na dopasowanie odpowiedniego ogrzewania postojowego w każdym modelu samochodu.