Czy warto kupić samochód po gradobiciu?

Gradobicia są uciążliwym problemem nie tylko dla kierowców, ale też ich samochodów. Niektórzy muszą kupić nowe auto lub zastanawiają się nad jego naprawą, ponieważ te opady atmosferyczne spowodowały znaczące szkody. Czasem zapada decyzja związana ze sprzedażą uszkodzonego przez grad pojazdu. W niniejszym artykule powiemy, czy warto kupić samochód po gradobiciu, a także podpowiemy, w jaki sposób uniknąć szkód spowodowanych przez grad.

W jaki sposób naprawić samochód po gradobiciu?

Gradobicie jest takim zjawiskiem atmosferycznym, które wyrządza wiele szkód. W większości przypadków dotyczy to właśnie naszych samochodów, które nie są objęte ochroną. Liczne wgniecenia, pęknięte szyby, uszkodzone karoserie są efektami tego niekorzystnego zjawiska. Niektóre osoby szukają odpowiednich firm, aby naprawić uszkodzone auto. Gdzie można znaleźć takie serwisy? Na przykład samochód po gradobiciu można naprawić z pomocą www.wgniecenia.pl, firmy, która oferuje usuwanie wgnieceń powstałych wskutek gradobicia, stłuczek parkingowych, spadających kasztanów w okresie jesiennym itp. Dodatkowo takie firmy specjalistyczne mogą naprawić karoserię, która została uszkodzona na skutek jakiegoś aktu wandalizmu – co bywa częstszym przypadkiem.

Można samemu spróbować naprawić maskę samochodu, jednakże możemy nie zrobić to w tak profesjonalny sposób. Jeśli nie jesteśmy profesjonalistami tej dziedzinie, możemy skorzystać z usług specjalistycznych firm.

Ile kosztuje naprawa karoserii po gradobiciu?

W zależności od ilości uszkodzeń i ich umiejscowienia koszt naprawy może być zróżnicowany. Przy zwykłych, niewielkich wgnieceniach w karoserii można zapłacić około 50 zł (wartość liczona od pojedynczego wgniecenia). W przypadku, gdy mamy do czynienia z większymi uszkodzeniami tj. wybite szyby, duże i wypukłe wgniecenia, można zapłacić około 500 zł wzwyż.

Czy warto kupić samochód po gradobiciu?

Osoby, które zamierzają kupić samochód po gradobiciu, powinny zwrócić szczególną uwagę na jakość auta. Firmy zajmujące się sprzedażą uszkodzonych samochodów starają się zminimalizować widoczne uszkodzenia i dodatkowo zmniejszają przy tym koszt.
Odpowiadając na powyższe pytanie – warto kupić samochód po gradobiciu, jeśli uszkodzenia dotyczą tylko i wyłącznie karoserii, a nie elementów wewnętrznych, które są odpowiedzialne za pracę samochodu. Nie dość, że uzyskamy użytkowe auto, to także koszt takiego samochodu może być znacznie mniejszy.

Jak uniknąć szkód spowodowanych przed grad?

W zasadzie ciężko uniknąć jakiekolwiek szkody spowodowanej przez opady atmosferyczne. Większość zaparkowanych samochodów znajduje się na otwartej przestrzeni, gdzie nie mamy wpływu na ich ochronę. Z kolei osoby, które parkują swoje auta w garażach lub parkingach podziemnych, nie muszą się martwić o szkody spowodowane przez różne opady, ale ich samochody są narażone na stłuczki.

Aby zredukować uszkodzenia spowodowane przez gradobicia, można przysłonić samochód folią ochronną. Taki sposób powinien zminimalizować wgniecenia, które generują dodatkowe koszty naprawy.

2 komentarze

Krysia wypoweidź:

Odpowiedz
10 lutego 2022 o 10:46

Gradobicie da się usunąć, według mnie, jeśli samochód jest dobry, ma mało kilometrów i jest wykonany solidnie, oczywiście warto. Kupiłabym Mercedesa po gradobiciu, ale już Mazdy nie.

Kamil wypoweidź:

Odpowiedz
2 sierpnia 2022 o 12:03

Waaarto, trzeba trochę popracować nad autem, ale jak ludzie kupują auta powypadkowe to czemu mieliby nie kupić auta po gradobiciu? Przy tym to pryszcz

napisz komentarz

pola oznaczone * są obowiązkowe