5 zalet niezależnego ogrzewania w pojazdach dostawczych i użytkowych

Niezależne ogrzewanie zawsze bywa niezwykle pomocne, nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach pogodowych. W pojazdach dostawczych i użytkowych można zastosować ogrzewanie wodne i powietrzne, które posiada szereg zalet.

Niejeden zawodowy kierowca jeżdżący samochodami dostawczymi (np. Volvo, Mercedes) ceni sobie wygodę i komfort, ponieważ niemal codziennie spędza wiele godzin właśnie w aucie. Z kolei pracodawca natomiast przyzna, że dobre warunki pracy wpływają na wydajność pracownika. Aby więc zapewnić sobie i swoim podwładnym trochę komfortu można skorzystać z ogrzewania postojowego, które niewątpliwie ma wiele zalet.

  • Gwarantuje optymalną temperaturę dla kierowcy jak i pasażerów. Ogrzewanie postojowe funkcjonuje niezależnie od pracy silnika. Można je zamontować w pojazdach specjalistycznych, takich jak żuraw samojezdny, pojazdy wykorzystywane w rolnictwie i leśnictwie. Odpowiednie dostosowanie urządzenia do pojazdu zmaksymalizuje komfortu w kabinie kierowcy i ewentualnie w przestrzeni przeznaczonej do przewozu pasażerów lub towarów.
  • Zapewnia bezpieczeństwo kierowcom – dzięki funkcjom sterowniczym pozwalającym na ustawienie temperatury wewnątrz pojazdu znikają problemy związane z zamarzniętymi szybami lub brakiem widoczności, które często utrudniają wykonywanie codziennych obowiązków.
  • Rozruch podgrzanego silnika wpływa pozytywnie na jego żywotność. Optymalna temperatura silnika – szczególnie podczas zmiennej temperatury – zmniejsza awaryjność pojazdu.
  • Użytkownicy ogrzewania postojowego dbają o środowisko dzięki zmniejszonemu zużyciu paliwa oraz niższej emisji spalin i substancji szkodliwych.
  • Niezależnie od zamontowanego ogrzewania – wodnego czy powietrznego – istnieje możliwość komfortowego sterowania ogrzewaniem w samochodzie. W nowoczesnych systemach ogrzewanie postojowe można obsługiwać zamontowanym w pojeździe urządzeniem za pomocą aplikacji w telefonach komórkowych. Zasięg jest naprawdę spory – ogrzewanie można uruchomić przebywając w innym miejscu.

 

0 komentarze

napisz komentarz

pola oznaczone * są obowiązkowe